„NT Valdų“ transporto veikla perduodama naujai įmonei

2018-02-13

Antrinė „Lietuvos energijos“ grupės įmonė „NT Valdos“ ruošiasi dar vienam veiklos atskyrimo etapui. Vienintelė įmonės savininkė „Lietuvos energija“ patvirtino „NT Valdų“ atskyrimo sąlygas ir naujos įmonės, kuriai bus perduota transporto valdymo veikla, įsteigimą. Nauja grupės įmonė „Transporto valdymas“ veiklą pradės kovo 1 d. „Lietuvos energijai“ priklausys 100 proc. „Transporto valdymo“ akcijų.

„NT Valdų“ išskaidymas yra dar vienas pamatuotas žingsnis, vedantis link „Lietuvos energijos“ veiklos išgryninimo, kai atsisakome energetikos sektoriui nebūdingos veiklos vystymo. Šiuo metu vyksta būsimo investuotojo atranka, po kurios tikimės sudaryti sėkmingą įmonės „Transporto valdymas“ pardavimo sandorį“, – sako Darius Kašauskas, „Lietuvos energijos“ finansų ir iždo direktorius.

Naujai įmonei „Transporto valdymas“ laikinai vadovaus „NT Valdų“ generalinė direktorė Ieva Lauraitytė. „Transporto valdyme“ tomis pačiomis sąlygomis, kokios buvo sudarytos „NT Valdose“, darbą tęs trečdalis „NT Valdų“ darbuotojų.

Atskyrus veiklas, „NT Valdos“ tęs nekilnojamojo turto priežiūros ir nuomos paslaugų teikimą, o transporto veikla užsiims „Transporto valdymas“. Nuo kovo 1 d. naujoji įmonė perims su transporto veikla susijusį turtą, įsipareigojimus, sutartines ir kitas prievoles, taip pat kitas teises ir pareigas. Atskyrimas neturės įtakos „NT Valdų“ klientams, o turimi įsipareigojimai bus tęsiami, išlaikant aukštą aptarnavimo lygį.

„NT Valdų“ atskyrimo sąlygoms ir naujos įmonės įsteigimui š. m. vasarį pritarė „Lietuvos energijos“ akcininkė Finansų ministerija. Pernai atliktus galimybių analizę dėl „NT Valdų“ pardavimo, buvo nustatyta, kad transporto ir nekilnojamojo turto veiklos yra nedaug kuo susijusios, o rinkoje nėra kitų reikšmingo dydžio dalyvių, vykdančių abi veiklas. Tai būtų susiaurinę potencialių pirkėjų ratą. Todėl buvo priimtas sprendimas atskirti įmones pagal veiklas ir parduoti transporto valdymo veiklą vykdančią įmonę. Rinkos dalyviai apie inicijuojamą transporto veiklos pardavimo procesą buvo informuoti viešai dar liepos mėnesį.

„NT Valdos“ prižiūri didelės apimties transporto parką – daugiau kaip 2000 įvairios klasės lengvųjų automobilių, specialios paskirties technikos ir mechanizmų. Pusę šių transporto priemonių „NT Valdos“ nuomoja rinkai, o likusią dalį – „Lietuvos energijos“ grupės įmonėms. Jos transporto priemones daugiausiai naudoja skirstomuosius elektros ir dujų tinklus bei elektrines aptarnaujančių bendrovių veikloje.