Aukciono metu „Lietuvos energija“ rado potencialius pirkėjus nekilnojamajam turtui už 4,5 mln. eurų

2018-05-8

Dešimtajame aukcione laimėtojais paskelbti 4 aukciono dalyviai dėl valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ veikloje nenaudojamo nekilnojamojo turto įsigijimo už 4,5 mln. eurų, įskaitant PVM. Energetikos įmonių grupei priklausanti bendrovė „NT Valdos“ su viešojo aukciono laimėtojais sudarė keturių objektų preliminariąsias pirkimo-pardavimo sutartis. Iš viso buvo siūlomi 39 objektai. Dalis objektų, dėl kurių sudarytos preliminariosios pirkimo-pardavimo sutartys, buvo siūlomi ir ankstesniuose aukcionuose.

Aukciono laimėtojai paskelbti dėl Vilniuje, Palangoje, Utenoje ir Kaišiadoryse esančių objektų. Viešajame aukcione dalyvavo 9 registruoti dalyviai. Laukiamas pelnas pardavus paminėtus objektus – 1,24 mln. eurų.

„Pastarasis sėkmingas aukcionas parodė, kad investuotojų susidomėjimas „Lietuvos energijos“ turtu išlieka didelis ir konkurencija dėl parduodamų objektų auga. Tai tik dar kartą patvirtina mūsų teisingai pasirinktą veiklos išgryninimo strategiją, atsisakyti nekilnojamojo turto, nesusijusio su mūsų tiesiogine veikla – energetika. Profesionalus „NT Valdų“ kartu su partneriais aukcionų organizavimas prisideda ir prie visos grupės veiklos optimizavimo“, – sako „Lietuvos energijos“ finansų ir iždo direktorius Darius Kašauskas.

Aukcioną organizavusios tarptautinės NT konsultacijų bendrovės „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovė Jurgita Šilaikytė sako, kad dešimtasis „NT Valdos“ aukcionas buvo vienas sėkmingiausių per daugiau nei dvejus metus. „Aukcione pasiūlyta objektų kaina, lyginant su pradine kaina, išaugo daugiau kaip 47 proc. Vertingiausio aukcione parduoto objekto – Geologų g. 16, Vilniuje kaina išaugo nuo 1,96 iki 3,33 mln. eurų, įskaitant PVM. Nemaža dalis „NT Valdų“ turto yra patraukliose vietose, o jo konversijos galimybės yra itin plačios. Pasirinktas nekilnojamojo turto pardavimas aukciono būdu yra naudingas tiek NT savininkams, tiek rinkai – konkurencija efektyviau nei bet kas kita nustato tikrąją turto rinkos kainą ir sukuria didžiausią vertę pardavėjui“, – sako J. Šilaikytė.

Grynindama veiklą, „Lietuvos energija“ ir nekilnojamąjį turtą valdanti grupės įmonė „NT Valdos“ nuo 2016 m. pradžios vykdomuose viešuosiuose aukcionuose pardavė arba yra sudariusi preliminariąsias pirkimo-pardavimo sutartis dėl grupės veikloje nenaudojamų 57 nekilnojamojo turto objektų už daugiau kaip 24 mln. eurų, įskaitant PVM, o pelnas iš įvykusių pardavimo sandorių, planuojama, sieks daugiau kaip 3,5 mln. eurų.

Visas „Lietuvos energijos“ nekilnojamasis turtas parduodamas vadovaujantis Finansų ministerijos parengtomis Rekomendacinėmis valstybės valdomų įmonių nekilnojamojo turto valdymo gairėmis, taikant viešo pardavimo procedūras, kurios sudaro sąlygas nekilnojamojo turto objektus parduoti didžiausią kainą pasiūliusiems rinkos dalyviams. Aukcioną organizavo nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.

Šiuo metu funkciniai slapukai yra nenaudojami.

Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.

Šiuo metu reklaminiai slapukai yra nenaudojami.