Sėkmingiausiame „Lietuvos energijos“ NT aukcione parduota objektų už 16 mln. eurų

2018-12-14

Nekilnojamojo turto aukcione už beveik 16 mln. eurų, įskaitant PVM, parduoti šeši energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ dukterinei bendrovei „NT Valdos“ priklausantys nekilnojamojo turto objektai. Tai sėkmingiausias aukcionas iš visų iki šiol vykusiųjų, kurių metu parduodamas „Lietuvos energijos“ grupės nekilnojamasis turtas. Bendra šįkart parduotų objektų suma sudaro beveik pusę (45 proc.) visos aukciono metu siūlytos portfelio vertės, siekusios 35 mln. eurų įskaitant PVM.

Brangiausiai – už 6 mln. eurų, įskaitant PVM, parduotas vienas iš vertingiausių objektų aukcione – gamybinių, administracinių pastatų kompleksas Kaune, Chemijos g. 27B. Taip pat už 3,7 mln. eurų, įskaitant PVM, parduotas įspūdingas „ORO Dubingių“ konferencijų ir viešbučio kompleksas, esantis Molėtų rajone. Tai trečias, didžiausias ir paskutinis parduotas poilsio paskirties objektas, priklausęs „Lietuvos energijos“ įmonei „NT Valdos“.

Pasak „Lietuvos energijos“ valdybos nario Dariaus Kašausko, per trejus metus, įgyvendinant energetikos įmonių grupės nekilnojamojo turto pardavimo procesą įgyta neįkainojama patirtis ir sukurta pamatuojama finansinė nauda mūsų akcininkui – valstybei. „Pirmiausia centralizavome nekilnojamojo turto valdymą, jį sutvarkėme, profesionali darbuotojų komanda, sekdama geriausiomis verslo praktikomis, padidino jo generuojamą grąžą bei vertę ir galiausiai sėkmingai realizavo konkurencingoje rinkoje. Iš mūsų tiesioginėje veikloje nenaudojamo nekilnojamojo turto sukurta vertė galiausiai dividendų pavidalu sugrįžta į valstybės biudžetą“, – sakė D. Kašauskas.

Pastarojo aukciono metu buvo sulaukta didelio susidomėjimo siūlomais objektais – tai įrodo, kad sezoniškumas ir artėjančios šventės investuotojų negąsdina. Paskutiniame šių metų aukcione taip pat buvo realizuoti energetikos įmonių grupės valdyti nekilnojamojo turto objektai Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Utenoje. „NT Valdų“ portfelyje dar liko keliolika valdomų objektų, kuriuos bus siekiama realizuoti kituose aukcionuose, 2019 m.

„Šiais metais „Lietuvos energijos“ grupei surengėme šešis aukcionus, kurių metu pardavėme 30 objektų už beveik 34 mln. eurų, įskaitant PVM. Šis aukcionas buvo pats sėkmingiausias, simboliškai sutapęs su artėjančia metų pabaiga“, – teigia aukcioną organizavusios tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ atstovė Jurgita Šilaikytė.

Nuo 2016 m. „Lietuvos energija“ viešuosiuose aukcionuose ir konkursuose yra pardavusi nekilnojamojo turto už 76 mln. eurų, įskaitant PVM.

Visas „Lietuvos energijos“ nekilnojamasis turtas parduodamas vadovaujantis Finansų ministerijos parengtomis Rekomendacinėmis valstybės valdomų įmonių nekilnojamojo turto valdymo gairėmis, taikant viešo pardavimo procedūras, kurios sudaro sąlygas nekilnojamojo turto objektus parduoti didžiausią kainą pasiūliusiems rinkos dalyviams.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.

Šiuo metu funkciniai slapukai yra nenaudojami.

Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.

Šiuo metu reklaminiai slapukai yra nenaudojami.