„Lietuvos energijos“ aukcione parduotas kompleksas augančiame Vilniaus verslo „hub‘e“

2019-08-22

Vienai didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse „Lietuvos energijai“ priklausanti bendrovė „NT valdos“ rugpjūčio 22 d. įvykusiame aukcione pardavė keturis nekilnojamojo turto objektus iš viso už 5,2 mln. eurų, įskaitant PVM. Vertingiausias jų – biurų kompleksas P. Lukšio g., Vilniuje, parduotas už 4,5 mln. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“.

Aukcione taip pat buvo parduotas pastatas, esantis Statybininkų g. 7, Molėtuose, už 402 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Pastatas, esantis Ramučių g. 14, Šilutėje, parduotas už 183 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukciono dalyvių dėmesio sulaukė ir ežerų apsupta poilsiavietė, esanti šalia Labanoro regioninio parko Molėtų rajone. Ji buvo parduota už 84 tūkst. eurų, įskaitant PVM.

„Atsisakant „Lietuvos energijos“ grupės pagrindinėje veikloje nebenaudojamo turto, gautus pinigų srautus nukreipsime vykdomų energetikos projektų finansavimui, taip sukurdama finansinę naudą mūsų akcininkui – valstybei“, – sako „Lietuvos energijos“ finansų ir iždo tarnybos direktorius Darius Kašauskas.

„Biurų komplekse P. Lukšio g. įsikūrę ilgalaikiai nuomininkai generuoja pastovų nuomos pajamų srautą ir investicinę grąžą, todėl objektas nereikalauja pradinių investicijų plėtoti jau vykdomą komercinę veiklą. Be to, parduodamo objekto teritorijoje yra išduotas leidimas statyti dar vieną administracinį pastatą. Naujas 9 aukštų pastatas galėtų papildyti esamą pastatų kompleksą moderniu 11 tūkst. kv. m dydžio biurų plotu“, – sako Jurgita Šilaikytė, „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovė.

Anot ekspertės, „NT Valdų“ aukcionai domina investuotojus, ieškančius NT su investicine grąža ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir Lietuvos regionuose. Dalis objektų buvo parduota ir mažesniuose miestuose. Už 69,4 tūkst. eurų, neįskaitant PVM, įsigyta poilsiavietė šalia Labanoro regioninio parko Molėtų rajone. Vos valanda automobiliu iš sostinės pasiekiama poilsiavietė yra šalia vandens telkinių, todėl tinkama rekreacinei veiklai vystyti.

„NT Valdos“ ir toliau parduoda energetikos grupės pagrindinėje veikloje nenaudojamą turtą, todėl pirkėjai yra kviečiami domėtis ir pasinaudoti šia galimybe.

Visas „Lietuvos energijos“ nekilnojamasis turtas parduodamas taikant viešo pardavimo procedūras, kurios sudaro sąlygas nekilnojamojo turto objektus parduoti didžiausią kainą pasiūliusiems rinkos dalyviams.

Nuo 2016 m. „Lietuvos energija“ viešuosiuose aukcionuose ir konkursuose yra pardavusi nekilnojamojo turto už 98 mln. eurų, įskaitant PVM.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.

Šiuo metu funkciniai slapukai yra nenaudojami.

Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.

Šiuo metu reklaminiai slapukai yra nenaudojami.